Boys U16 Results – (11v11) – Sunday 2nd July

Group A

1. Southampton

2. Crawley

3. Wigan

4. Huddersfield

5. Nottingham

Group A Results

Southampton 2  – 0 Crawley
Wigan 1  – 0 Huddersfield
Nottingham  0  –  0  Southampton
Crawley  0  –  4  Wigan
Huddersfield  1  –  1  Nottingham
Southampton  2  –  2  Wigan
Crawley 2  – 1 Huddersfield
Wigan 1  – 0 Nottingham
Huddersfield  0  –  1  Southampton
Nottingham  1  –  0  Crawley

Group B

1. Birmingham

2. Ipswich

3. North Leicester

4. Pontefract

5. Portsmouth

Group B Results

Birmingham 2  – 0 Ipswich
North Leicester 1  – 1 Pontefract
Portsmouth  0  –  0  Birmingham
Ipswich  0  –  1  North Leicester
Pontefract  0  –  1  Portsmouth
Birmingham  0  –  0  North Leicester
Ipswich 0  – 0 Pontefract
North Leicester 1  – 0 Portsmouth
Pontefract  0  –  2  Birmingham
Portsmouth  4  –  1  Ipswich

Group C

1. Stockton

2. Bournemouth

3. Felixstowe

4. Worcester

5. Milton Keynes

Group C Results

Stockton 3  – 1 Bournemouth
Felixstowe 0  – 0 Worcester
Milton Keynes  2  –  1  Hull
Bournemouth  0  –  1  Felixstowe
Worcester  0  –  1  Milton Keynes
Stockton  1  –  0  Felixstowe
Bournemouth 2  –  0  Worcester
Felixstone  0  –  0  Milton Keynes
Worcester 0  – 2 Stockton
Milton Keynes  3  –  0 Bournemouth

Group D

1. Wolverhampton

2. Scarborough

3. Norwich

4. Rotherham

5. Liverpool

Group D Results

Wolves 0  – 2 Scarborough
Norwich 0  – 0 Rotherham
Liverpool  2  –  0  Wolves
Scarborough  0  –  3  Norwich
Rotherham  0  –  0  Liverpool
Wolves  0  –  1  Norwich
Scarborough  1  –  0  Rotherham
Norwich  0  –  1 Liverpool
Rotherham  0  –  0 Wolves
Liverpool  0  –  1  Scarborough

Group E

1. North London

2. Newcastle

3. Harrogate

4. Leicester

5. Essex

Group E Results

North London 0  – 1 Newcastle
Harrogate 0  – 1 Leicester
Essex  0  –  0  North London
Newcastle  1  –  0  Harrogate
Leicester  0  –  1  Essex
North London  4  –  0  Harrogate
Newcastle 0  –  1  Leicester
Harrogate  0  –  1  Essex
Leicester  1  –  1  North London
Essex  0  –  1  Newcastle

Group F

1. Croydon

2. Derby

3. Coventry

4. Northumberland

5. Dunstable

Group F Results

Croydon 0  – 1 Derby
Coventry 1  – 0 Northumberland
Dunstable  1  –  1 Croydon
Derby  0  –  1  Coventry
Northumberland  0  –  1  Dunstable
Croydon  0  –  0  Coventry
Derby 0  –  1  Northumberland
Coventry  2  –  0  Dunstable
Northumberland  0  –  1  Croydon
Dunstable  3  –  1  Derby

Group G

1. Cockfosters

2. Scunthorpe

3. Chesterfield

4. Corby

5. Long Eaton

Group G Results

Cockfosters 2  – 0 Scunthorpe
Chesterfield 1  – 2 Corby
Long Eaton  0  –  0  Cockfosters
Scunthorpe  0  –  0  Chesterfield
Corby  1  –  0  Long Eaton
Cockfosters  2  –  0  Chesterfield
Scunthorpe 1  –  1  Corby
Chesterfield  0  –  1  Long Eaton
Corby  –  Cockfosters
Long Eaton  –  Scunthorpe

Group H

1. Peterborough

2. South Sheilds

3. Oxford

4. Gosport

5. Eastbourne

Group H Results

Last 16

Wigan 0  –  1 Birmingham
North Leicester  0  –  3 Southampton
Milton Keynes  0  –  1  Liverpool
Scarborough  0  –  1  Stockton
Newcastle  1  –  2  Dunstable
Coventry  1  –  1  Leicester
Corby  0  – 0  Oxford
Eastbourne  1  –  0  Cockfosters

Quarter-Final Results

Birmingham  1

(2)

 –  1

(4)

Eastbourne
Southampton  0  –  2 Oxford
Liverpool  2  –  1  Leicester
Stockton  1

(5)

 –  1

(4)

 Dunstable

Semi-Final Results

Eastbourne  0  –  1 Liverpool
Oxford  0

(5)

 –  0

(4)

Stockton

Final Results

Liverpool 2  – 0 Oxford